Namiot Campus Sava 2 z przedsionkiem

Campus Sava 2 – Recenzja dwuosobowego namiotu 

Campus Sava 2

Mój pierwszy, porządny namiot rowerowy, przetestowany na 4 wyprawach.

Tropik: Weather Weave 3000 plus
Wodoodporność tropiku: 3000 MM
Możliwość przechowania rowerów
Sypialnia: oddychający nylon
Podłoga: polietylen
Stelaż: włókno szklane
Wysokość: 110 cm
Waga: 4,65 kg
Wymiary po spakowaniu: 46 x 18 x 16 cm
Kolor: oliwkowo-dębowy lub brązowy-burgundowy

Zalety:
Za namiot zapłaciłem niespełna 200 zł w promocji. Do zalet namiotu należy kompaktowość, maskujący i przyjemny dla oka kolor oraz duży przedsionek, w którym można schować nawet dwa wysokie rowery trekkingowe, lecz na leżąco (rogi i kierownica multipozycyjna + lusterka trochę zawadzają o tropik przy pionowym ustawieniu). Oprócz rowerów, w przedsionku zmieszczą się jeszcze 4 tylne sakwy oraz dwie pary butów. Namiot ani razu nie przeciekł.

Wady:
Wśród wad wymienić należy przede wszystkim długość rozkładania i składania namiotu. Czas wydłuża się przez jeden nieprzemyślany element, mianowicie pałąk przedsionka. Tyczka musi być wsuwana w zbyt wąską kieszeń tropiku. Nawet dwóm osobom zajmuje to dużo czasu (stopniowe przewlekanie). Przy wyciąganiu pałąka też muszą uczestniczyć dwie osoby. W czasie, gdy rozbijamy się w terenie, gdzie lata mnóstwo komarów albo pada deszcz – czas jest bardzo istotny! Sypialni nie podwiesza się do rozłożonego tropiku i jest ona bardzo wąska i mała. Pierwszej nocy spędzonej w tym namiocie, obudziłem się z obawą, że się duszę, ale idzie przywyknąć.
Kolejną wadą jest duża, jak na dwójkę waga namiotu. Przydałoby się też drugie wejście, gdyż w sytuacji zapchania przedsionka rowerami, wychodzenie na zewnątrz jest bardzo kłopotliwe.

Model ten, z 2008 r. jest już raczej trudno dostępny w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *