Namiot Quechua 2 Seconds Easy 3

Recenzja trzyosobowego namiotu Quechua 2 Seconds Easy 3

Quechua 2 Seconds

Wymiary i waga:

rys.jpg

Tropik z poliestru powlekanego poliuretanem, sypialnia z oddychającego poliestru, podłoga z polietylenu, stelaż z włókna szklanego. Po złożeniu – płaski krążek o średnicy 75 cm.

Zalety:

Sekundowe, wygodne rozkładanie i 15-sekundowe składanie! To największa zaleta tego namiotu. Sypialnia jest już podwieszona, więc zawsze wszystko będzie równo rozłożone. Nie trzeba używać szpilek jeśli nie wieje mocno. Namiot w dowolnym momencie można w całości przesunąć w inne miejsce. Nie przemaka. W środku kieszenie, których zawartość odciąga sypialnię od tropiku, gdy pada. Na górze zawieszka na lampkę. W środku dużo miejsca. Względnie niska waga. Ten kolor, który ja miałem, perfekcyjnie zlewa się z różnymi trawami i trzcinami, dobrze kamuflując namiot przy noclegach „na dziko”.

Wady:

Średnica krążka 75 cm po złożeniu jest dość duża. Jednakże radziłem sobie z tym i na kajaku i na rowerze. Namiot kładłem z tyłu na sakwy (trochę wystawał poza). Dostęp do sakw jest wówczas ograniczony. Brak daszku przed namiotem i zarazem jego kształt powoduje, że gdy pada i otworzy się wejście – woda kapie do środka. Zbyt mały, w zasadzie żaden, przedsionek na chociażby buty. Wszystko trzeba trzymać wewnątrz.

Mimo wad polecam namiot, tym bardziej, że wyszły jego nowsze edycje, z zadaszeniem. W tym roku zamierzam kupić dwójkę.

2 thoughts on “Namiot Quechua 2 Seconds Easy 3

  1. Hej,

    Mam ten namiot i pomysł żeby zabrać go na wycieczkę rowerową. Problem w tym, że jadę sama z dwójka dzieci. Starszy na własnym rowerze, młodszy w foteliku hamax. Masz pomysł albo może widziałeś gdzie ten namiot można przytroczyć w takiej konfiguracji? Jedyny pomysł mój to z tyłu za fotelikiem….

  2. Hej! Przyczepka rowerowa odpada? Quechua 3-ka ma dużą średnicę. Jeśli przyczepisz go z tyłu fotelika, to będzie stwarzał duże opory powietrza, jak żagiel :). Nie wiem jak masz rozmieszczone bagaże, bo jak mniemam, sakwy też zabierasz… Kiedyś chciałem ten namiot przymocować do bagażnika, tak aby pokrywał się z kołem, jednak przy założonych sakwach z tyłu nie jest to dobry pomysł. Są przyczepki rowerowe, takie dodatkowe jedno koło z siatkami. Tam można by umieścić namiot na sakwach… Tak jak tu: http://www.rowery.org.pl/przyczepkowe_temp/extrawheel_01.jpg
    https://i.ytimg.com/vi/6xJ4rfppPvA/hqdefault.jpg
    https://www.rowerystylowe.pl/images/przyczepka_rowerowa_bob_ibex_28_sakwa/1/2756/600/600/0
    Choć jeśli już mowa o przyczepce, to wybrałbym w Twoim przypadku taką dla dzieci i przyczepił namiot do niej z tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *